Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Підпункт «ґ» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» визначає присяжних, як суб’єктів декларування, виключно під час виконання ними обов’язків у суді.
На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя.
Тобто присяжні під час виконання своїх обов’язків у суді, а саме під час залучення до розгляду конкретної справи, стають суб’єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Якщо протягом 2019 року присяжний брав участь у розгляді цивільної чи кримінальної справи, зобов’язаний подати до 1 квітня 2020 року шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Якщо присяжний протягом 2019 року був увільнений від виконання обов’язків присяжного, він також зобов’язаний подати до 1 квітня 2020 року електронну декларацію за минулий рік.
Визначені статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» вимоги щодо подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування поширюються на присяжних відповідно до набутого статусу суб’єкта декларування без будь-якого додаткового обумовлення. Таким чином, особи, включені до списку присяжних та протягом року не були залучені для участі у здійсненні правосуддя судом, не є суб’єктами декларування, а тому не зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави. Враховуючи роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції, присяжні набувають статусу суб'єкта декларування при виконання ними обов'язків судді, тобто участі у судових засіданнях протягом 2019 року, не залежно від факту отримання суддівської винагороди.
Додатково повідомляємо, що суб’єкт декларування може подати виправлену декларацію без звернення до Національного агентства з питань запобігання корупції лише один раз упродовж 7 днів після подання декларації. Якщо після спливання семиденного строку або якщо виправлена е-декларація вже була подана упродовж зазначеного строку суб’єкт е-декларування виявить неповні чи неправильні відомості в поданій ним е-декларації (або у виправленій е-декларації), він повідомляє про це НАЗК через персональний електронний кабінет та подає виправлену е-декларацію згідно з рішенням уповноваженої особи НАЗК. При цьому уповноважена особа визначає строк, який надається для подання такої виправленої е-декларації.
Звертаємо увагу, що порушення вимог фінансового контролю, умисне недекларування або декларування недостовірної інформації є корупційними правопорушеннями, за які передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність (стаття 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стаття 366-1 Кримінального кодексу України).
З 1 лютого 2017 року доступ до системи Єдиного державного реєстру декларацій осіб (https://portal.nazk.gov.ua), уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування можливий з використанням посилених сертифікатів відкритого ключа. Для входу до реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з використанням особистих ключів та відповідних їм посилених сертифікатів відкритого ключа, АЦСК, необхідно завчасно отримати послуги електронного цифрового підпису. Контактну інформацію зазначених АЦСК розміщено в електронному реєстрі суб’єктів, які надають послуги, пов’язані з видачею сертифікатів ЕЦП (http://czo.gov.ua/ca-registry).
Радимо переглянути рекомендації НАЗК щодо роботи з Реєстром та роз’яснення щодо заповнення форми е-декларації за посиланнями: https://bit.ly/396jTOD, https://bit.ly/2t0rGwL.
Доводимо до Вашого відома, що електронна декларація за 2019 рік має бути подана з 1 січня 2020 року до 1 квітня 2020 року. Звертаємо увагу на зміну форми декларації, а саме: доповнено інформацією про серію та номер паспорту, ID-картки, єдиного демографічного номеру, банківський рахунків та інше.
За повідомленням прес-служби суду