flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Внесено зміни до порядку виїзду дитини за кордон

28 серпня 2018, 15:49

   Уряд постановою від 22 серпня 2018 року № 619 вніс низку важливих змін до порядку виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків.

   З 28 серпня один із батьків (довірена особа з посвідченою нотаріусом згодою) зможе самовільно вивезти дитину до 16 років на місяць при пред'явленні рішення суду або органу опіки або їх копій, посвідчених нотаріально чи органом, який їх видав, у якому визначено (підтверджено) місце проживання дитини з одним із батьків, що виїжджає (уповноважує). Нотаріально посвідчена згода другого з батьків не потрібна.

  Без згоди другого з батьків більше ніж на місяць можна буде вивезти дитину з інвалідністю і дитину, яка хворіє на тяжкі захворювання. При цьому необхідно пред'явити такі документи або їх копії, посвідчені нотаріально або органом, що їх видав:

довідку, видану органом ДВС, приватним виконавцем, про наявність заборгованості із сплати аліментів (якщо сукупний розмір заборгованості перевищує суму відповідних платежів за три місяці);

документ, виданий лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, в порядку і за формою, встановленими МОЗ (якщо сума заборгованості по аліментах становить понад три, але не більше чотирьох місяців).

Також вивезти дитину за кордон без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків можна буде і маючи на руках довідку про заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, видану органом ДВС, приватним виконавцем.

При тимчасовому виїзді з України громадян на строк до одного місяця при пред'явленні рішення суду або органу опіки та піклування той з батьків, який має намір виїхати з дитиною або уповноважив на це нотаріально посвідченою згодою інших осіб, перевіряється прикордонниками в частині відсутності відомостей щодо нього у переліку відомостей про боржників за рішеннями про встановлення побачення з дитиною та усунення перешкод у такому Єдиного реєстру боржників.

Якщо такі відомості в Єдиному реєстрі боржників є, прикордонник відмовляє в перетинанні державного кордону з дитиною. При цьому прикордонник виносить обґрунтоване письмове рішення із зазначенням причин відмови, один примірник якого видається тому, кому відмовлено в перетинанні кордону.

Відсутність можливості перевірити в Єдиному реєстрі боржників наявність таких відомостей не може бути підставою для відмови в перетинанні кордону.

Постанова набирає чинності 28 серпня 2018 року одночасно із Законом щодо посилення захисту права дитини на належне утримання.